Posted by admin | February - 20 - 2018 | Comments Off

Skarby Danii

Północna cześć Europy nierzadko jest raczej mało doceniana przez turystów z większości krajów, co widoczne jest także i w Polsce. Na pierwszy rzut oka nie znajdziemy tam zbyt wielu interesujących atrakcji, zaś sama dość chłodna pogoda powoduje, że na wakacyjne wyjazdy znacznie częściej wybieramy południowe kraje, które mogą nam zaoferować piękne plaże. Tego typu podejście jest jednak sporym błędem, ponieważ same tylko kraje skandynawskie mogą zaoferować tak dużo ciekawych rzeczy, że każdy będzie mógł wśród nich znaleźć coś odpowiedniego.
Fantastycznym przykładem jest tutaj Dania, stosunkowo niewielki kraj leżąca przede wszystkim na półwyspie Jutlandzkim. Należy ona do kręgu krajów nordyckich, przez co sama jej kultura blisko związana jest z legendarnymi wikingami. Jest to nade wszystko kraj o bardzo długiej historii, zatem sama tylko jego stolica – Kopenhaga – posiada sporo ciekawych zabytków jak i pozostałych atrakcji, które każdemu turyście mogą zapewnić mnóstwo zabawy.
Dania jest w takim razie doskonałym dowodem na to, że północna cześć Europy także jest ciekawym miejscem na spędzenie wakacji. Oprócz tego położona jest ona bardzo blisko Polski, przez co za jej odwiedzenie nie będziemy musieli nawet wiele płacić – jak najbardziej warto!

Comments are closed.